Нюкасъл отново изнесе лекция на Тотнъм на "Сейнт Джеймсис Парк"

"Свраките" запазиха първа суха мрежа като домакин срещу "шпорите" от 2003 г. насам.

от Константин Джаркин
16:27, 13.04.2024
Чете се за: 03:20 мин.
нюкасъл отново изнесе лекция тотнъм сейнт джеймсис парк

Нюкасъл откри 33-я кръг в Английската висша лига с победа над Тотнъм на "Сейнт Джеймсис Парк" с 4:0. Това бе поредна комфортна победа на "свраките" на техния стадион срещу "шпорите" след разгромното 6:1 миналия сезон. Домакините запазиха първа суха мрежа срещу този съперник на "Сейнт Джеймсис Парк" от 2003 г. насам.

Нюкасъл натисна Тотнъм дълбоко в тяхната половина още от самото начало. Настоятелността на "свраките" даде резултат в 30-та минута, когато Антъни Гордън отне топката от левия бек Дестини Удоджи, след което изведе Александър Исак, който премина елементарно през Мики ван де Вен, за да открие резултата.

Още с подновяването на играта, "свраките" продължиха с настървената преса, което доведе до грешка на другия бек на Тотнъм Педро Поро, чието подаване бе пресечено от Антъни Гордън, който отново преодоля централния защитник ван де Вен, за да удвои резултата две минути по-късно.

Шест минути след началото на второто полувреме, Бруно Гимараеш отне топката от капитана на "шпорите" Хюн-мин Сон и с дълъг пас изведе шведския нападател Исак, който пак не даде шанс на ван де Вен и на вратаря Гилермо Викарио, за да направи резултата класически 3:0.

Три минути преди края на редовното време, Антъни Гордън намери Фабиан Шер от ъглов удар, който оформи крайното 4:0.

С тази победа домакините излязоха временно на шестата позиция с 50 точки, една пред седмия Манчестър Юнайтед, който гостува по-късно днес на Борнемут.

Следващият мач на "свраките" е гостуване на Кристъл Палас в отменен двубой от 29-я кръг.

Тотнъм временно падна на петата позиция с актив от 60 точки, колкото имат и Астън Вила, но с по-добра голова разлика. "Виланите" гостуват на Арсенал в неделя.

На "шпорите" предстои дербито на Северен Лондон чак на 28 април.

Лийдс на Илия Груев се отдалечи от местата за директно класиране във Висшата лига
Карлос Насар в поредицата "Спортните таланти на България"