Десетокласник падна от прозорец на петия етаж на столичната Професионална гимназия по транспорт и енергетика "Хенри Форд". Ученикът е откаран в "Пирогов" с открити фрактури на краката. Сигналът е подаден малко преди 11.30 часа тази сутрин.
Уведомени са родителите на момчето и са поискани обяснения на учениците, които са били с него. Според информацията до момента преди инцидента детето не е имало проблем или конфликт.
По-късно директорът на столичната полиция главен комисар Любомир Николов съобщи, че пострадалият ученик в София не е бутнат от друг човек. Психолози вече са започнали работа със съучениците на момчето.
"Информацията ни е, че момчето, което визирате е паднало, без да му е оказана каквато и да е друга интервенция. Да, скочило е, няма данни да е било бутнато, не", посочи Николов.
Училищното ръководство съдейства на разследването, а Регионалното управление по образованието ще извърши проверка. Преди инцидента в сградата на училището е имало среща по "Еразъм+", на която е присъствала заместник-министър Таня Михайлова.
Снимки: БГНЕС






Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа