Веднага след инцидента в професионална гимназия "Хенри Форд" е задействана мобилна група от психолози към Министерството на образованието и науката, които ще работят на място с учениците в следващите дни. Това съобщиха от Министерството на образованието и науката. От там уточняват, че психологическата подкрепа ще продължи колкото е необходимо.
В днешния ден всички ученици от училищния корпус, в който се е случил инцидентът, са били освободени от часове.
"Училищното ръководство оказва пълно съдействие на разследващите органи. Представители на Регионално управление на образованието ще бъдат в следващите дни в училището за оказване на подкрепа и проверка на училищната организация", обясняват от Просветното министерство.
В същия ден в училището е имало среща по Еразъм+, на която е присъствала заместник-министър Таня Михайлова. В момента на инцидента срещата е била приключила, като веднага след като е разбрала за него се е върнала и е била на място до отпътуването на линейката.
Кои национални символи са избрали държавите от еврозоната за своето евро (СНИМКИ)
Подценяването на условията и надценяването на възможностите са основни причини за инцидентите в планините
Разпространението на грипа - очаква се още области да обявят грипна епидемия до дни