нюкасъл стигна точка десетима брайтън
Снимка: ФК Нюкасъл
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:22, 07.11.2021

Брайтън и Нюкасъл поделиха точките след равенство 1:1 в среща от 11-ия кръг на английската Висша лига.

На „Амекс Стейдиъм“ домакините поведоха от дузпа в 24-ата минута, реализирана от Леандро Тросар. През втората част обаче „свраките“ стигнаха до изравнителен гол чрез Айзък Хейдън.

В края на срещата вратарят на „чайките“ Роберт Санчес бе изгонен с директен червен картон за нарушение извън наказателното си поле срещу откъсващия се Калъм Уилсън. След намеса на ВАР, Санчес пое преждевременно към съблекалните, но Брайтън не допусна пълен обрат, въпреки че трябваше да разчита на полеви играч под рамката до края на продължението поради извършените вече три смени от мениджъра Греъм Потър.

Нюкасъл се добра до втора точка при временния си наставник Греъм Джоунс и пред погледна на евентуалния нов постоянен мениджър – Еди Хау, който изгледа двубоя от трибуните.

„Джордитата“ обаче остават предпоследни в класирането, без успех от началото на сезона в Премиършип. Брайтън е шести със 17 пункта.

В следващия кръг Нюкасъл приема новака Брентфорд, докато „чайките“ гостува на Астън Вила.