Нюкасъл удари звучно Брайтън и вече докосва Шампионската лига

23:24, 18.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
нюкасъл удари звучно брайтън вече докосва шампионската лига

Нюкасъл Юнайтед се завърна на победния път в най-правилния момент от сезона, за да надиграе с 4:1 като домакин състава на Брайтън в отложена среща от 25-ия кръг на Висшата лига.

По този начин "свраките" вече имат 69 точки и се нуждаят от само още един успех, за да си гарантират място в груповата фаза на Шампионската лига за първи път след 21-годишна пауза.

За Брайтън пък загубата означава оставане на 6-ата позиция с 58 пункта, но "чайките" запазват много големи шансове през следващия сезон да дебютират в европейските клубни турнири.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" започна по-добре за домакините, които поведоха в 22-ата минута чрез автогол на Денис Ундав, а в добавеното време на първата част Дан Бърн беше точен за 2:0.

Скоро след подновяването на играта Ундав се реваншира за своя тим, намалявайки пасива на Брайтън с гол в 51-ата минута.

Очаквано "чайките" потърсиха изравняване на резултата, но вместо това отнесоха два звучни шамара в края на мача, когато Калъм Уилсън и Бруно Гимараеш се разписаха при две светкавични контраатаки на Нюкасъл, за да оформят и крайното 4:1.

Уест Хям отново надви АЗ и ще играе във финала на Лигата на конференциите
Великобритания и Норвегия обединяват сили за защита на подводната инфраструктура