Нюкасъл започна със загуба новата ера в клуба

прекъснаха нюкасъл ndash тотнъм заради инцидент трибуните
20:47, 17.10.2021
Чете се за: 03:00 мин.

Тотнъм победи Нюкасъл с 3:2 в предпоследния мач на 8-ия кръг във Висшата лига.

Сблъсъкът бе белязан от инцидент, след като фен на домакините бе откаран по спешност в болница.

На 7 октомври клубът смени собствеността си, след като саудитски консорциум закупи акциите от досегашния собственик Майк Ашли.

Нюкасъл има най-много победи и най-много голове срещу Тотнъм. Двубоят бе № 1000 в треньорската кариера на мениджъра на домакините Стив Брус.

След едва 107 секунди игра “свраките” откриха резултата. Завръщащият се от контузия Калъм Уилсън засече с глава центриране на Хавиер Манкийо за 1:0.

“Шпорите” възобновиха равенството в 17-ата минута след гол на Танги Ндомбеле в далечния ъгъл на вратата пазена от Карл Дарлоу.

Само 5 минути по-късно обратът бе факт. Хари Кейн откри головата си сметка за сезона. Нападателят бе изведен сам срещу стража на гостите от Пиер-Емил Хойбиерг и англичанинът направи резултата 2:1 след красив прехвърлящ удар. Футболистът с № 10 има 6 гола в 8 мача на стадион “Сейнт Джеймсис Парк”. Той се изкачи на второто място в ранклистата по голове като гост (88), като задмина именно футболистът на Нюкасъл Алан Ширър.

Лукас Моура имаше добра възможност да увеличи преднината на своя тим, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В края на полувремето мачът бе прекъснат заради здравословен проблем с привърженик в публиката. Своята подкрепа към фена изрази и легендата на клуба и най-резултатният футболист на Висшата лига Алън Ширър.

След възстановяването на играта Хюн Мин Сон направи резултата 3:1, след като засече на празна врата успоредно на голлинията подаване на Хари Кейн.

През втората част резервата Джонджо Шелви се задържа на терена само 22 минути, след като бе изгонен.

В последната минута на редовното време Ерик Дайър си отбеляза автогол за крайното 3:2.

Тотнъм заема 5-ата позиция в класирането с актив от 15 пункта. Нюкасъл остава в зоната на изпадащите, на предпоследното място с 3 точки и без победа.