Обиколката на Франция по колоездене през 2024 ще стартира във Флоренция и ще завърши в Ница

Тур дьо Франс ще завърши със състезание по часовник в Ница, което се случва за първи път от 35 години насам.

французин донесе първата етапна победа тима кофидис тур дьо франс годишно чакане
15:07, 25.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Следващото издание на колоездачната Обиколка на Франция през 2024 година ще започва за исторически първи път във Флоренция (Италия), обявиха организаторите при представянето на състезанието в сряда.

Освен това състезанието няма да завърши на "Шанз Елизе" в Париж, каквото е традицията, а в Ница, защото по същото време във френската столица ще се провеждат Летните олимпийски игри. Първият етап на Тур дьо Франс ще бъде на 29 юни, а финалът ще е на 21 юли.

Първият ден на Обиколката на Франция ще стартира от Флоренция, като състезателите ще карат 205 км до Римини, като ще има седем изкачвания и ще се премине през Сан Марино. Вторият етап е 200 км между Чезенато и Болоня, отново в Италия, ще се премине през връх Галистерна и Имола.

По време на третия етап между Плезанс и Торино, който е 225 км, предимство ще имат спринтьорите, тъй като теренът ще бъде предимно равнинен.

Обиколката включва още емблематични места, като Галибие, Турмале и връх Де ла Бонет, който с надморската си височина от 2802 м е най-високият асфалтиран път във Франция.

КЗК обясни защо е против "Достъпно за вас": Защитаваме конкуренцията, не високите цени