Обрат донесе победата на Ювентус над Каляри

влахович прати ювентус полуфинал купата италия
23:37, 09.04.2022

Ювентус победи Каляри с 2:1 в мач от 32-рия кръг на Серия А. Жоао Педро откри резултата, а Матайс Де Лихт изравни. Душан Влахович донесе успеха за тима от Торино.

Възпитаниците на Валтер Мадзари се възползваха от домакинския си натиск и поведоха в резултата. Жоао Педро стреля в горния ляв ъгъл за 1:0.

"Бианконерите" изпратиха топката в противниковата врата, но попадението бе отменено поради игра с ръка на Адриен Рабио.

Все пак възпитаниците на Максимилиано Алегри възобновиха равенството преди почивката. Матайс Де Лихт засече с глава центриране на Хуан Куадрадо.

След паузата попадение на Джорджо Киелини също бе отменено, този път заради засада.

Гостите стигнаха до обрат в 75-ата минута. Пауло Дибала изведе Духан Влахович в наказателното поле, а нападателят оформи крайния резултат.

Ювентус остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 62 точки. Каляри се намира точно над зоната на изпадащите. Отборът е 17-и в подреждането с 25 пункта.