Образцов Юнайтед спря серията на Сити насред "Етихад"

11:31, 08.03.2021
Чете се за: 00:53 мин.
образцов юнайтед спря серията сити насред етихад

"Червените дяволи" изненадаха играчите на Пеп Гуардиола, надигравайки ги с 0:2 като гост в 185-то издание на "Дербито на Манчестър".

Момчетата на Оле Гунар Солскяер изиграха безупречен двубой, като обезличиха напълно бляскавото нападение на Сити, което така и не намери път към вратата на Дийн Хендерсън, макар да опитваше с всички сили.

Гостите от Юнайтед нанесоха своя първи удар рано-рано в срещата, когато след само 140 секунди те получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Антони Марсиал. Щатният изпълнител на наказателните удари, Бруно Фернандеш застана зад топката и вкара за 0:1, макар Едерсон да улови ъгъла.

"Гражданите" бяха много близо до изравнителния гол, когато Родри пробва изстрел от дистанция, но испанецът видя как топката се отбива от напречната греда.

В средата на полувремето домакините имаха и претенции за дузпа за нарушение срещу Марез. Главният съдия Антъни Тейлър не посочи бялата точка, въпреки че се консултира и с ВАР.

Юнайтед удвоиха аванса си малко след почивката, когато "червените" осъществиха страхотна атака, която бе завършена подобаващо от Люк Шоу.

В края Сити опитаха да стигнат поне до почетен гол, но усилията им удариха на камък, като най-близо беше Кевин де Бройне, чийто изстрел се отби в тялото на неговия съотборник Илкай Гюндоган.

По този начин бе сложен край на невероятната серия на Манчестър Сити, които бяха спечелили последните си 21 мача във всички турнири. Въпреки това, "небесносините" остават убедителни лидери във Висшата Лига с актив от 65 точки, 11 повече от 2-ия в подреждането Манчестър Юнайтед.