Бунтовниците, които взеха властта в Дамаск, обявиха, че са превзели източния сирийски град Дейр ал Зор.
Неправителствена организация съобщи, че кюрдските сили, намиращи се в града, са се изтеглили. Междувременно новият премиер на Сирия Мохамед ал Башир се срещна с членове на предишния кабинет. Обсъдени са били въпроси, свързани с предаването на властта. Башир застава начело на правителство, което ще ръководи текущите дейности до март 2025 г. В интервю за телевизия "Ал Джазира" той обеща стабилност и спокойствие на сирийския народ.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите