Очаква се в петък, в Будапеща министрите на вътрешните работи на България, Румъния и Австрия да подпишат съвместна декларация във връзка с приемането на страната ни в Шенген. Това коментира преди началото на правителственото заседание служебният премиер Димитър Главчев.
Той посочи, че с над 70% са намалели опитите за нелегално преминаване на границата ни и подчерта, че в петък събитието е много важно във връзка с присъединяването на България към Шенген.
"Предстои ни добро събитие в петък, на Илков, което е поредна крачка за признание на приноса, който има България за охрана на външните граници на ЕС. Очаква се да се подпише декларация, която не е крайно решение за пълноправното приемане на България в Шенген. Това е много важна крачка. Не е финалният акорд за приемането ни в Шенген по суша, но е признание за работата, която сме свършили", заяви служебният премиер Димитър Главчев.
Костадин Костадинов: Партии работят в симбиоза за опазване на интереси на украинска групировка на Черноморието
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Владислав Горанов: Дисбалансите в публичните финанси се трупаха още от 2021 г.