3-годишно дете от панагюрското село Левски е заразено с трихинелоза.
Освен него са заболели още 36 човека. Всички те са от различни семейства, които по време на новогодишните празници са консумирали месо от диво прасе.
Епидемичният взрив е наложил изследване на всички консумирали, като пробите са излезнали положителни, потвърждават от Регионалната здравна инспекция в Пазарджик. На всички заболели, след преглед, е назначено адекватно лечение и са на домашно наблюдение.
На всички останали, консумирали от дивечовото месо, е назначено профилактично лечение с цел предотвратяване развитието на заболяване.
За възникналите случаи на трихинелоза са уведомени Министерството на здравеопазването, Националният център по заразни и паразитни болести и Областната дирекция по безопасност на храните.
Автор: Таня Кабурова
Бунт срещу петкратно увеличение на изгарянето на отпадъци в ТЕЦ "Бобов дол": Местни жители затвориха индустриалния път
Проф. Ива Христова: Пикът на западнонилската треска предстои, вероятно вече има случаи и у нас
ИИ може да покаже риск от деменция, изследвайки мозъчните вълни по време на сън
Огнище на шарка в Благоевградско: Умъртвени са 220 животни в село Тешово
Пожарите в Европа и САЩ: Хиляди евакуирани, огънят остава извън контрол
Скандал между пътници е причината за нападението на шофьор на градски автобус в София