Олга Храмова се нареди 25-а на сабя на турнира Гран при в Тунис

В турнира имаше още две български представителки в лицето на Йоана Илиева и Емма Нейкова, които финишираха съответно на 36-а и 81-а позиция, докато при мъжете Тодор Стойчев раздели 61-62 място в крайното подреждане

17:41, 14.01.2024
олга храмова нареди сабя турнира гран тунис
Снимка: БФ Фехтовка

Олга Храмова завърши на 25-о място в турнира на сабя за Гран при на Тунис, който е част от календара на Световната купа по фехтовка.

След като българската представителка преодоля в петъчния ден квалификационната фаза, днес тя стартира във фазата на 1/32-финалите с успех срещу италианката Ирене Веки с 15:14 туша.

В следващата си среща обаче Храмова отстъпи на Еунхе Джеон от Република Корея с 13:15 и така пропусна възможността да се класира за осминафиналите.

Междувременно, бронзовата ни медалистка от последното световно първенство Йоана Илиева по право започна участието си в надпреварата директно от 1/32-финалите, но в първия си дуел тя загуби драматично от корейката Сойеон Чу с 14:15 и в крайна сметка остана на 36-а позиция.

Емма Нейкова, която не преодоля пресявките от първата фаза на турнира, пък завърши на 81-о място.

В надпреварата при мъжете Тодор Стойчев излезе в първата си среща от елиминациите срещу трикратния олимпийски шампион Арон Силаги и загуби с 2:15 и така раздели 61-62 място в крайното класиране с Лоренцо Отавиани от Италия.