Олимпиакос с нова победа в Евролигата с участието на Везенков

Александър Везенков
22:59, 26.10.2021

Олимпиакос победи Алба Белрин с 87:83 точки в мач от 6-ия кръг на Евролигата. Александър Везенков бе баскетболистът задържал се най-дълго на паркета. За 27:51 минути игра българинът реализира 9 точки и 2 борби.

Домакините изградиха двуцифрена преднина още през първата четвърт при резултат 27:17. През втората част играчите на Георгиос Барцокас изградиха най-голямата си преднина в срещата от 16 точки, а на полувремето преднината остана двуцифрена – 52:42.

След почивката гръцкият тим продължи с добрата игра и взе третата част с 19:17. В заключителните 10 минути стрелбата на гостите потръгна и в заключителните секунди изоставаха само с 3 точки. Добра защита на “червено-белите” им позволи да триумфират заслужено с 87:83.

Най-резултатен в двубоя бе състезателят на гостите Оскар Да Силва със 17 точки.

Олимпиакос заема 5-ата позиция в класирането с актив от 4 победи и 2 загуби. Алба Берлин е 13-и и има 2 успеха и 4 поражения.

В четвъртък (28 октомври) от 21:00 часа Олимпиакос посреща Фенербахче.