Олимпик Лион изненада Монако и постигна втора поредна победа в Лига 1

Олимпик Лион се изкачи от последната позиция в класирането

09:50, 16.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.
олимпик марсилия победи олимпик лион категоричното отложен мач френската лига

Олимпик Лион победи Монако с минималното 1:0 в първия мач от 16-ия кръг на Лига 1. Жеферсон отбеляза победния гол, две минути след като се появи в игра.

През първото полувреме на стадион "Люи II" в Монако Ърнест Нуама изпрати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено поради засада. Антони Лопеш от своя страна отрази изстрели на Фоларин Балогън и Мане Аклиуш.

След почивката Мохамед Камара стреля в дясната греда, а стражът на гостите за пореден път не позволи на Фоларин Балогън да запише името си сред голмайсторите.

Гостите стигнаха до трите точки в 85-ата минута. Ейнсли Мейтланд-Найлс проби в наказателното поле и върна топката към Жеферсон, който стреля от движение, за да оформи крайния резултат.

Монако остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 30 точки. Олимпик Лион се изкачи от последната позиция в подреждането, но остава в зоната на изпадащите. Тимът е 16-и в таблицата с 13 пункта.

Затвориха пътя Белово - Юндола заради паднали дървета
Норвегия и Франция се класираха за финала на световното първенство по хандбал за жени