Олимпик Лион победи Брест с дузпа в 16-та минута на добавеното време

олимпик лион победи брест дузпа минута добавеното време
Снимка: twitter
09:01, 15.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Олимпик Лион победи Брест с 4:3 в мач от френската Лига 1 оцветен с два червени и десет жълти картона.

Корентен Толисо даде преднина на Лион в 18-ата минута, след като с мощно полуволе прати топката в мрежата след центриране на Джейк O’Брайън. В 60-ата минута гостите изравниха благодарение на точен изстрел с глава на Стив Муние, засякъл центриране на Ромен дел Кастийо. 4 минути по-късно настана обрат, след като същият този Дел Кастийо вкара перфектен свободен удар. След още три минути той направи 3:1, получил топката на празна врата от Камори Думбия.

Но головете продължиха да падат и 120 секунди по-късно Александър Лаказен просто сложи крак след бъркотия от ъглов удар и намали на 2:3. Николас Талиафико изравни за 3:3 в 79-ата минута с удар по земята.

Двата отбора бяха намалени с по един човек в 86-ата минута, когато реферът показа втори жълти картони на Талиафико от домакините и Пиер Лийс-Мелу от Брест след меле между двата тима.

В последните възможни секунди от 16-минутното продължение вратарят на Брест Марко Бизо направи фаул срещу Лаказет, който беше наказан с дузпа. Мейтланд-Найлс не сбърка и донесе радостта на Лион.

Брест заема втората позиция с актив от 53 точки, една пред Монако, който обаче има мач по-малко. ПСЖ са на върха с 63.

Лион е в серия от пет мача без поражение, изкачвайки се на седмото място в класирането с 41 точки, на 2 след Ланс в надпреварата за място в Лигата на Конференциите.

Изтича срокът на забраната за износ на инсулинови лекарства и антибиотици за деца