Олимпик Лион се наложи над Лил в сблъсък със седем гола

"Хлапетата" стигнаха до обрат с голове в 88-ата и 91-ата минута

07:52, 07.05.2024
олимпик лион важна победа ница лига

Олимпик Лион победи Лил с 4:3 в мач от 32-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха до обрат с голове в 88-ата и 91-ата минута, за да се поздравят с успеха.

През първото полувреме домакините диктуваха играта на стадион "Пиер-Мороа". Бафоде Диаките откри резултата, като засече с глава центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Юсуф Язъджъ.

Едон Жегрова удвои преднината на "песовете" с удар по земя извън наказателното поле.

След почивката гостите намалиха изоставането си. Саид Банрама отправи фалцов удар в далечния ъгъл за 1:2.

От 82-ата до 91-ата минута зрителите станаха свидетели на четири попадения. Първо Малик Фофана изравни резултата, като засече от движение успоредно на голлинията подаване във вратарското поле на Мама Балде.

Възпитаниците на Пауло Фонсека отново поведоха. Бафоде Диаките засече с глава центриране от ъглов удар на Анхел Гомеш.

Играчите на Пиер Саж обаче осъществиха впечатляващ обрат в заключителните минути. Александър Лаказет направи резултата 3:3, след като засече с едно докосване центриране в наказателното поле на резервата Ейнсли Мейтланд-Найлс.

В добавеното време Мама Балде донесе успеха на гостите, като засече с глава центриране в наказателното поле на Клинтон Мата.

Лил остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 55 пункта. Олимпик Лион се изкачи до 7-ото място с 47 точки.