Олимпик М и Монако не се победиха в зрелищен мач на стад "Велодром"

Двата отбора завършиха 2:2 в среща от 19-ия кръг на френската Лига

олимпик монако победиха зрелищен мач стад велодром
08:27, 28.01.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Отборите на Олимпик Марсилия и Монако сътвориха зрелищно равенство 2:2 в мач с два червени картона.

Точката изравни монегаските с третия Брест, докато марсилци пропуснаха възможността да се доближат до местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Срещата от 19-ия кръг на френската Лига 1 предложи изключително емоционални моменти от самото си начало, като още в седмата минута Висам Бен Йедер изведе гостите напред, а само четири минути по-късно монегаските останаха с човек по-малко, тъй като Гийермо Марипан спъна съперников играч.

В 38-ата минута Пиер - Емерик Обамеянг изравни резултата и вдигна на крака препълнения “Велодром”.

Трибуните съвсем скоро обаче бяха отново смълчани, тъй като в третата минута на добавеното време на първата част Магнес Аклиуш върна предимството на гостуващия тим.

Второто полувреме също започна взривоопасно и съвсем скоро след подновяването на играта в 50-ата минута Леонардо Балерди отново възстанови равенството.

До края на срещата двата отбора не успяха да се разпишат. Домакините от Марсилия пропиляха достатъчно положения, за да съжаляват, че не стигнаха до крайния успех.

В 86-ата минута Денис Закария си изпроси втори жълт картон. Играчите на Монако удържаха равенството, за да си тръгнат с точка, а съперниците им от Марсилия направиха непростим пропуск в добавеното време чрез Витиня.