Олимпик Марсилия и Реймс поделиха точките в голово равенство на "Велодром"

Ремито в Марсилия сложи точка втория кръг във френския футболен елит.

23:42, 25.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.
олимпик марсилия надигра рен френската лига

Мачът от втория кръг на Лига 1 между Олимпик Марсилия и Реймс завърши при равенство 2:2. Футболистите в бяло поведоха в резултата, преди противникът им да стигне до обрат. Мейсън Грийнуд все пак заслужи точка за тима си.

Първото попадение на "Стад Велодром" в Марсилия бе за домакините. Амин Ари стреля от движение след подаване по земя в наказателното поле на Куентин Мерлан.

След почивката гостите изравниха. В 51-ата минута Серджо Акиеме Родригес отправи плътен удар от ждроб с левия крак за 1:1.

Само четири минути по-късно Яя-Кадер Фофана донесе обрат за възпитаниците на Лука Елснер. Котдивоарецът демонстрира отлични финтове и след като елиминира трима противникови футболисти, шутира в близкия ъгъл от непосредствена близост.

Играчите на Роберто Де Дзерби обаче не се предадоха и възобновиха равенството. Резервата Джон Роу завърши контраатака с удар в лявата греда, но атаката продължи. Последва центриране, което Йехван Диуф не успя да улови и прати топката на пътя на Мейсън Грийнуд, който оформи крайния резултат.

Олимпик Марсилия се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 4 точки. Реймс спечели първата си точка за сезона, което му отрежда 13-ото място.