Олимпик Марсилия не успя да победи последния Анже

Двата отбора играха с човек по-малко над един час.

23:43, 04.10.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Пиер-Емил Хойберг Олимпик Марсилия

Първият мач от 7-ия кръг в Лига 1 противопостави Олимпик Марсилия и Анже, а срещата завърши при резултат 1:1. Двата отбора играха с човек по-малко над един час.

Гостите останаха с човек по-малко в 26-ата минута. Лилиан Рао-Лисоа първоначално получи жълт картон за грубо влизане, но след намесата на ВАР бе изгонен.

В ответната атака Нил Мопе също получи жълт картон за нарушение. По-малко от три минути по-късно французинът бе изгонен за втори жълт картон и така паритетът във футболистите на терена се възстанови.

След почивката зрителите на стадион "Велодром" в Марсилия видяха два гола в рамките на три минути. Резервата Джон Роу откри резултата за домакините, но в 54-ата минута Фарид Ел Мелали възобнови равенството с гол от пряк свободен удар.

Майкъл Мурийо можеше да върне преднината на "олимпийците" в 68-ата минута, но голът му бе отменен заради игра с ръка.

Олимпик Марсилия остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Анже заема последното 18-о мяст в подреждането с 3 точки. Анже е единственият отбор в първенството без победа.