Олимпик Марсилия победи Клермон и се доближи до лидера ПСЖ

08:44, 12.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Олимпик Марсилия

Олимпик Марсилия победи Клермон с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Двубоят започна с около 40 минути закъснение, поради безредици извън стадиона. Служителите на реда са използвали сълзотворен газ, за да овладеят тълпата.

Възпитаниците на Паскал Гастиан наложиха домакински натиск на стадион "Габриел Монпи" и изпратиха топката в противниковата врата. Попадението на Грежон Киай обаче бе отменено поради засада след намесата на ВАР.

Гостите получиха дузпа в 41-ата минута за игра с ръка на Мухамед Чам. Алексис Санчес откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

След почивката Иса Каборе стреля в напречната греда.

Алексис Санчес подпечата успеха на тима си с второ попадение. Чилиецът стреля с глава, а вратарят изби токата в напречната греда. Кълбото обаче се върна при нападателя на гостите, който бе точен при добавката.

Няма отбор в топ 5 първенствата на Европа с по-добра моментна форма като гост от Олимпик Марсилия. Отборът спечели последните си 5 шампионатни гостувания.

Олимпик Марсилия заема втората позиция в класирането с актив от 49 пункта, с 5 по-малко от лидера Пари Сен Жермен. Клермон остава на 11-ото място в подреждането с 30 точки.

Таско Ерменков за "Магнитски": Това е доста удобно, когато се решава съдбата на АЕЦ "Козлодуй"