Олимпик Марсилия победи Олимпик Лион с категоричното 3:0 в отложен мач от френската Лига 1

С победата Олимпик Марсилия събра 20 точки и след 14 изиграни мача заема осмо място в таблицата, Олимпик Лион е на последното 18-о.

олимпик марсилия победи олимпик лион категоричното отложен мач френската лига
08:58, 07.12.2023

Олимпик Марсилия победи с категоричното 3:0 Олимпик Лион в отложен двубой от 10-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят на Стад Велодром премина под диктовката на домакините, които можеха да запишат дори по-изразителна победа, но гол на Витиня бе отменен заради игра с ръка.

Именно португалецът бе човекът, който откри резултата в срещата в 21-вата минута след асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг.

Обамеянг подаде и за втория гол на домакините, които бяха точни в 25-ата минута чрез Мичаел Мурийо.

Бившият нападател на Арсенал, Барселона и Борусия Дортмунд Обамеянг също получи ред да се разпише в 55-ата минута след подаване на Витиня, а десетина минути по-късно дойде и отмененото попадение на Витиня.

С победата Олимпик Марсилия събра 20 точки и след 14 изиграни мача заема осмо място в таблицата, на 13 точки зад лидера Пари Сен Жермен.

Олимпик Лион е на последното 18-о място с едва седем точки и в серия от три последователни поражения.

Д-р Валентин Димитров: Прокуратурата да влезе в "Пирогов" и да ме провери
Илхан Кючюк: Ветото за България в Шенген не е справедливо