Олимпик Марсилия съкрати пасива си от лидера ПСЖ след успех над Оксер

олимпик марсилия съкрати пасива лидера псж успех оксер
08:46, 01.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Олимпик Марсилия спечели с 2:1 срещу Оксер в мач от 33-ия кръг на френското първенство по футбол. Така марсилци се възползваха от грешната стъпка на Пари Сен Жермен, който загуби у дома от Лориен и съкратиха пасива си от върха на пет точки.

Домакините от Олимпик започнаха силно мача и пропуснаха първото си положение в 11-ата минута, когато Сеад Колашинац стреля покрай вратата с глава. Витиня, който имаше шест удара до 22-ата минута, пък бе близо до попадение на два пъти, след като Олимпик натика Оксер в собствената му половина.

Гостите обаче поднесоха голяма изненада в 32-ата минута, когато Бирама Туре се разписа от воле за 1:0.

Марсилия остави обрата за второто полувреме. Дженгиз Ундер изравни с удар в горния ъгъл в 74-ата минута, а в 77-ата Алексис Санчес вкара за 2:1 от малък ъгъл.

До края на сезона остават пет кръга, ПСЖ все още са лидери с 75 точки, следвани от Олимпик М с 70, трети е тимът на Ланс с 66.

Оксер е 14-и в класирането с точка над зоната на изпадащите.