Хиляди цивилни са в капан в Северодонецк, а стоките от първа необходимост се изчерпват, предупреди ООН.
Най-голямото притеснение е липсата на вода.
Много хора се крият в бункери под химическия завод "Азот". ООН се надява да успее да предостави хуманитарна помощ, но заради продължаващите боеве представители на организацията не могат да достигнат до нуждаещите се, сред които има жени, деца и възрастни хора.
Предупреждението идва след обещанието от страна на Русия за отварянето на хуманитарни коридори в Северодонецк. Смята се, че там остават около 12 хиляди цивилни граждани. Те се оказаха блокирани след разрушаването и на последния мост, свързващ града с останалата част от областта.
От седмици Северодонецк е основна цел на руските сили, които контролират по-голямата част от града.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите