4 месеца условна присъда получи от Районния съд във Варна 45-годишен шофьор. Той бил хванат във варненско село на 19 май да шофира в нетрезво състояние – с 2.18 промила алкохол в кръвта.
При проверката на полицаите се оказало, че мъжът трябва да е под 14-дневна карантина след пристигане от рискова страна, във връзка с пандемията от COVID-19.
Освен условната присъда, варненецът остана без шофьорска книжка за 8 месеца.
Съдебният акт е окончателен и влиза в сила веднага.
Автор: Деян Михайлов
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души