Осем пациенти на държавната психиатрична болница в Карлуково са с коронавирус.
Заразените са жени на възраст от 42 до 81 години. Те са поставени в изолация и със заповед на директора на РЗИ-Ловеч е спрян приемът в отделението.
Заболеваемостта в област Ловеч продължава да нараства и вече е над 310 на 100 000 души население. Увеличават се и хоспитализираните в лечебните заведения в региона, които вече са 114.
В болниците в Троян, Тетевен и Луковит няма свободни легла за пациенти с коронавирус и ще бъдат разкрити нови.
За последното денонощие с коронавирус е диагностициран още един ученик, но той е от една от четирите паралелки в ловешки училища, които вече са поставени под карантина и се учат дистанционно.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?