от Вяра Илиева
08:26, 01.11.2022
Чете се за: 01:50 мин.
Елче

Елче загуби от Хетафе с 0:1 и остана единственият отбор, който все още няма победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион.

Това е осмо поражение от 12 мача за Елче, който заема последното място в класирането. Тимът пропусна шанса да завърши наравно за четвърти път в последните си пет мача, когато нападателят Люка Бойе не успя да се разпише от дузпа в 87-ата минута.

Енес Юнал отбеляза победния гол в 54-ата минута за тима на Хетафе. Успехът изкачи гостите до 14-о място в таблицата. Хетафе нямаше победа пет поредни мача, като завърши наравно в последните три.

Във временното класиране начело е Реал Мадрид с 32 точки, следван плътно от Барселона с 31, трети е Атлетико Мадрид с 23 точки. Първите пет места запълват Бетис и Реал Сосиедад съответно с по 23 и 22 точки.