От следващата седмица ще се ускорят разговорите за събиране на подкрепа за изменение на Конституцията на Република Северна Македония, съобщи на годишния си брифинг за медиите външният министър на страната Буяр Османи, цитиран от Македонската информационна агенция.
Османи изрази увереност, че следващата година промените в Конституцията на страната ще бъдат факт, заявявайки, че няма нищо противоречиво в това, българите, черногорците и хърватите да бъдат вписани в основния закон на страната.
За да бъдат приети промените, са необходими две трети мнозинство в Събранието на страната. Против промените е опозиционната ВМРО-ДПМНЕ. От партията на албанците БЕСА заявиха днес, че ще подкрепят промените, ако правителството се съгласи да проведе предсрочни парламентарни избори следващата пролет.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Гръцките фермери отново на протест: Блокада и напрежение край границата с България
Сблъсъци между гръцки фермери и полиция на "Кулата": Има обгазени хора, включително и журналисти
Гръцките фермери започнаха ефективна блокада в района на Серес, на "Кулата" е спокойно
Протести на гръцките фермери: Днес решават дали ще блокират движението на „Промахон“
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер