Оставиха в ареста обвинения по случая с убийството на Юмер Мехмед.
Окръжен съд-Бургас потвърди определението на Районния съд и взетата мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо Деян Стефанов Дичев. Производството бе образувано по жалба на обвиняемият и неговият защитник срещу взетата спрямо него най-тежка мярка за неотклонение.
Обвиняемият е заявил пред съда, че е оказал помощ и ще продължи да съдейства на разследването. Именно затова той е помолил мярката му за неотклонение да бъде изменена в "домашен арест", за да се грижи за дъщеря си.
Мъжът е обвинен в лично укривателство на останки от човешко тяло и оръжие, с което е извършено убийството на 28-годишния Юмер Мехмед.
Според съда е възможно Деян Дичев да укрие или унищожи други вещи, свързани с престъплението, което да попречи на по-нататъшното разследване. Именно затова магистратите наложиха най-тежката мярка за неотклонение. Предвиденото наказание за подобно престъпление е до пет години затвор и пробация.
Текст: Елеана Цанова