Отборът на Франция доминира в класическа смесена щафета на Световната купа по биатлон в Осло

Тимът на България остана на 11-а позиция

отборът франция доминира класическа смесена щафета световната купа биатлон осло
19:43, 03.03.2024

Отборът на Франция спечели класическата смесена щафета на 4 по 6 километра от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Осло-Холменколен.

Жюлия Симон, Софи Шово, Фабиен Клод и Кентен Фийон Майе изминаха трасето за 1:03:48.6 час със само 6 допълнителни патрона. Французите водеха убедително през цялото състезание, което завършиха едва 10 от общо 23 щафети.

Швеция взе сребърните отличия с пасив от 32.2 секунди с 8 патрона, а домакините от Норвегия се класираха на трета позиция с 11 допълнителни патрона и една наказателна обиколка, която въртя Ингрид Тандреволд на първи пост.

Тимът на България Валентина Димитрова, Лора Христова, Владимир Илиев и Благой Тодев беше затворен с обиколка и остана на 11-а позиция. Преди да бъдат извадени от надпреварата българите използваха 9 допълнителни патрона, Лора Христова влезе в две наказателни обиколки, а Тодев изобщо не стартира.

Световната купа по биатлон продължава другата седмица в Солджър Холоу (САЩ) със стартовете от 8 до 10 март.

Тържествена заря по повод Националния празник и във Варна
Федерика Бриньоне триумфира във втория супергигантски слалом от Световната купа в Квитфиел