от Вяра Илиева
10:08, 23.10.2023
Чете се за: 01:27 мин.
отборът клермон надви олимпик лион записа първи успех френската лига

Олимпик Лион отстъпи в домакинството си на Клермон с 1:2 в срещата от 9-ия кръг на френската Лига 1. С поражението съставът от южна Франция вече заема последното място 18-о място в класирането с шест загуби и три равенства. За тима на Клермон това бе първи успех този сезон, който му отрежда 17-а позиция.

Гостите взеха преднина от два гола през първото полувреме. В 10-ата минута Мухамед-Шам Сарачевич откри след удар с глава. Йоан Маниен удвои в 35-ата минута, след като с удар от дистанция изненада Антони Лопеш.

В началото на второто полувреме Олимпик Лион намали изоставането си. В 52-ата минута Корентен Толисо центрира в наказателното поле и след рикошет в противников състезател спря в мрежата.

На върха във френската лига 1 продължава да бъде Монако с шест победи, следван от Ница и ПСЖ с по 5 успеха.

Кирил Петков: Отмяната на дерогацията може да донесе стрес на пазара, затова се фокусираме върху събирането на данъци от "Лукойл"