Отборът на Леброн Джеймс спечели "Мача на звездите" в НБА

11:40, 08.03.2021
Чете се за: 00:51 мин.
Баскетбол
отборът леброн джеймс спечели мача звездите нба

Отборът на Леброн Джеймс победи със 170:150 (40:39, 60:41, 46:45, 24:25) тима на Кевин Дюрант в 70-о издание на "Мача на звездите" в НБА, което се проведе тази нощ в Атланта.

Гръцкото крило на Милуоки Бъкс Янис Антетокунбо от тима на Леброн Джеймс беше най-резултатен в мача с 35 точки. Той беше избран и за най-стойностен играч (MVP) в срещата. Баскетболистът реализира всичките си 16 опита за стрелба и стана първият играч в историята на двубоя, който нито един път не пропуска в 10 или повече опита.

"Просто се забавлявам. Понякога, когато се забавлявате и не мислите за резултата, просто оставяте инстинктите ви да надделеят", каза Янис при награждаването.

Стеф Къри добави 28 точки, а Деймиън Лилард от Портланд записа 32.

За тима на Дюрант Кайри Ървинг от Бруклин се отличи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 асистенции, а Брадли Бийл от Вашингтон реализира 26 точки.

Самият Дюрант (Бруклин) пропусна двубоя заради контузия, а Леброн Джеймс (Лос Анджелис Лейкърс) вкара само 4 точки.
Джеймс прекара по-голямата част от мача на пейката. Той игра по-малко от 13 минути и не се завърна на игрището през второто полувреме. Вместо това хапна лека закуска на пейката.

Преди мача се проведоха различните конкурси. Победител в стрелбата от тройката стана баскетболистът на Голдън Стейт Стеф Къри, в конкурса за умения първи е Домантас Сабонис от Индиана, който победи Никола Вучевич от Орландо.

Номер 1 при забивките е Анфърни Саймънс от Портланд, който почти целуна ринга в последната си забивка.