Отборът на Света извоюва победата срещу Европа при двойките на Лейвър Къп

Тейлър Фриц и Бен Шелтън отказаха Александър Зверев и Карлос Алкарас

от Веселин Михайлов
08:00, 21.09.2024
отборът света извоюва победата европа двойките лейвър къп

Отборът на Останалия свят се пребори за равенство срещу тима от Европа на Лейвър Къп. Това стана факт, след като Тейлър Фриц и Бен Шелтън отказаха Александър Зверев и Карлос Алкарас със 7:6 (5) и 6:4 в мача на двойки от турнира, който продължи 1 час и 37 минути в Берлин.

По този начин резултатът между двата отбора е 2:2 победи. Така приключи и първия ден от срещите между двата тима. Днес съперничеството ще продължи с двубоите на сингъл Даниил Медведев – Франсис Тиафо, Карлос Алкарас – Бен Шелтън и Александър Зверев – Тейлър Фриц.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Laver Cup (@lavercup)

Първият сет предложи доста драматични и равностойни моменти, като не липсваха и пробиви от двете страни. Американската двойка стигна до 4:2 в своя полза, но германецът и испанецът показаха здрави нерви, а всичко се реши в тайбрек. В него Фриц и Шелтън демонстрираха повече аргументи, за да го измъкнат със 7:5 и да поведат в общия резултат.

Във втората част двете двойки вървяха ръка за ръка до първите осем гейма. Впоследствие американците пробиха своите съперници при 5:4 и след това спечелиха подаването си.

Двама командири на групировката Хизбула са ликвидирани при израелска атака край Бейрут