ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Откриха кокаин, скрит в инвалидна количка на летището в Манчестър

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
По света
откриха кокаин скрит инвалидна количка летището манчестър
Слушай новината
00:00
00:00

Кокаин на приблизителна стойност от един милион лири е открит в електрическа инвалидна количка при проверка на летището в британския град Манчестър.

Находката е открита в неделя у пътник, който е пристигнал във Великобритания от Барбадос.

Граничните служители са проверили инвалидната количка, която е съдържала 11 пакета с общо тегло от 12 килограма, скрити в седалката и в облегалката.

"Укритието показва находчивостта на престъпните групировки, използвана при трафика на кокаин. Работим с партньори в страната и в чужбина, за да се борим с наркотиците клас А (най-опасните според британската класификация на наркотичните вещества) и да защитаваме британското общество", заяви старши следовател от Националната агенция за борба с престъпността Чарлз Лий.

За трафик на наркотици е задържан португалски гражданин. Той ще се яви пред Кралския съд на Манчестър на 6 май.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?