Отлично представяне за женския „Отбор на надеждата“ на Европейското

отлично представяне женския bdquoотбор надеждатаldquo европейското
11:23, 20.09.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Женският „Отбор на надеждата“ зае четвърто място в крайното класиране на завършилото вчера Европейско първенство по футбол за хора в неравностойно положение European Life Goals Games 2021.

В надпреварата се включиха общо 13 дамски състава.

Българският тим приключи на второ място в предварителна група „Б“ на турнира с актив от 4 победи и 1 загуба и това му отреди за съперник на полуфиналите в турнира лидера в група „А“ Дания.

Датчанките надиграха безапелационно българските националки с резултат 6:1 и ги изпратиха да играят срещу Нидерландия в двубоя за третото място. Тимът на домакините бързо пое инициативата в срещата и поведе с 3:0. Българките се опитаха да се върнат в мача, отбелязаха 3 попадения, но в крайна сметка загубиха двубоя с 3:5 и завършиха четвърти на европейския шампионат. Всичките седем дами в българския тим са израснали в институции или все още живеят в тях.

Четири от националните състезателки към настоящия момент са настанени във възпитателното училище – интернат в плевенското село Подем. Треньор на отбора е Ива Радкова.

Европейската титла беше спечелена от тима на Румъния, който победи във финала Дания с 5:0.

Същевременно мъжкият „Отбор на надеждата“ зае пето място в крайното класиране на шампионата, след като победи последователно Нидерландия (11:4) и Австрия (3:2) в двубоите за разпределение на местата от 5 до 8.

Българските национали не успяха да се класират в топ 4 на Европейското първенство, след като загубиха изненадващо на 1/4-финалите с 3:4 от състава на Дания. В крайна сметка датчаните стигнаха до финала, където завършиха 5:5 в редовното време срещу тима на Унгария, но впоследствие загубиха след изпълнение на дузпи.

БНТ 3 ще излъчи финалите на Световната купа по конен спорт в Рияд
17:20, 16.04.2024
Успешно начало за Денчева и Евтимова на сингъл на турнир по тенис в Анталия
17:18, 16.04.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Мирослава Минчева се класира на финал на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Рио
Чете се за: 02:35 мин.
Решението за награден фонд в леката атлетика създаде полемика сред другите организации
16:22, 16.04.2024
Националите по спортна гимнастика ще проведат открита тренировка преди заминаването за Европейското първенство в Римини
Чете се за: 00:42 мин.
Гледайте полуфиналите и финалите в Световната купа по модерен петобой от четвъртък до събота НА ЖИВО по БНТ 3
15:31, 16.04.2024
Чете се за: 00:25 мин.