Отменен гол на Уувс при равенството с Челси

евъртън устиска натиска челси тръгна точка стамфорд бридж
17:59, 19.12.2021

Двубоят между Уувърхемптън и Челси от 18-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 0:0. Домакините стигнаха до попадение в 15-ата минута, но то бе отменено заради засада.

Часове преди началото на срещата лондончани отправиха искане към висшата лига да отмени срещата, но представителите на първенството не уважиха желанието на "сините", след като Томас Тухел е способен да събере достатъчния брой футболисти за срещата. По-рано тази седмица от ръководството на клуба потвърдиха, че лятното попълнение Ромелу Лукаку, Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой и контузеният Бен Чулуел са дали положителни тестове за коронавирус.

Срещата на стадион "Молиню" започна с натиск на домакините, които успяха да изпратят топката във вратата на Едуар Менди. Фернандо Марсал подаде към Даниел Поденс на задна греда, който изпрати топката в опразнената врата. Страничният съдия обаче отмени гола, а ВАР системата потвърди решението му.

Възпитаниците на Томас Тухел така и не отправиха точен удар през първото полувреме.

След почивката "вълците" не успяха да застрашат противниковата врата с точен изстрел. Най-опасното положение дойде в 78-ата минута, когато Кристиан Пулишич се озова очи в очи с Жозе Са, но стражът спаси.

Челси заема 3-ата позиция в класирането с актив от 38 точки. Уувърхемптън е 8-и с 25 пункта.

ЕК договори допълнителни ваксини от "Пфайзер" за 2022 г. - общо 650 млн. дози
Сдружението за модерна търговия: Ако има зелен сертификат, нека той важи за всички търговски обекти