Отменено е бедственото положение на територията на община Струмяни. Това става известно от заповед на кмета Емил Илиев, публикувана на сайта на администрацията.
Поради предприетите спешни и неотложни мерки за локализирането и потушаването на горския пожар, разразил се на територията на община Струмяни, бедствената ситуация е овладяна и нормализирана, с което обстоятелствата, послужили като основание за обявяване на бедственото положение, отпадат предсрочно, се посочва в заповедта.
Емил Илиев изказа благодарност към всички, които се включиха в овладяването на ситуацията.

Бедственото положение на територията на общината беше обявено във вторник заради големия пожар в района.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг