Снимка:
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:58, 13.02.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Феликс Оже-Алиасим детронира Андрей Рубльов в полуфиналите на тенис турнира в Ротердам, след като го надигра след обрат в три сета – в отделните части 6-7 (5), 6-4, 6-2, за малко над два часа и 20 минути игра.

Откриващият сет бе решен след тайбрек, след като преди това руснакът спаси четири сетбола за канадеца в 12-ия гейм. Рубльов поведе с 3-0 точки в дългия гейм, но Оже-Алиасим стигна до обрат и преднина от 5-4. Все пак, действащият шампион спечели три последователни точки и дръпна в резултата. Във втората част четвъртфиналистът от Аустрелиън Оупън дочака своя миг в деветия гейм и след пробив в подаването на руснака, сервира успешно за изравняване на сетовете.

В третата част Оже-Алиасим уби интригата с пет поредни гейма, след като Рубльов спечели откриващия, и така се класира за финала в нидерландския град. Ключово за успеха над шампиона от миналата година се оказа това, че канадецът спаси и седемте точки за пробив пред съперника.

В спор за титлата финалистът от 2020 ще играе с поставения под номер 1 в основната схема грък Стефанос Циципас, който се наложи трудно и също след обрат над 137-ия в света чех Иржи Лехецка с 4-6, 6-4, 6-2.

Циципас и Оже-Алиасим имат седем мача помежду си, като гъркът води с 5-2 победи. Любопитното е, че канадецът печели откриващите два мача от съперничеството на Индиан Уелс и Куинс през 2019, но след това Циципас влиза в серия от пет поредни успеха. В единствената им среща на финал, гръцкият тенисист печели титлата в Марсилия през 2020, а в последния им сблъсък Циципас триумфира в четвъртфиналите на Мастърса в Синсинати през миналата година с 6-2, 5-7, 6-1.

Отново е тук, но е променена
17:13, 17.09.2024
Чете се за: 05:20 мин.
Тиаго Мота: Харесвам новия формат на Шампионската лига
16:56, 17.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Трагедия: Фен на Ливърпул е загинал в Бергамо преди мача с Милан от Шампионската лига
16:52, 17.09.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Новак Джокович: Удоволствие е да бъда в България за втори път
16:47, 17.09.2024
Чете се за: 06:20 мин.
Световен бокс ще проведе първия си световен шампионат в Ливърпул през 2025 година
16:38, 17.09.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Димитър Кузманов отпадна на старта на Чалънджър в Румъния
16:25, 17.09.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
16:20, 17.09.2024
Чете се за: 08:25 мин.
Рилски спортист потегли победоносно в квалификациите на Шампионската лига
16:05, 17.09.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Интер няма да може да разчита на Димарко и Арнаутович за гостуването срещу Манчестър Сити
15:24, 17.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Ансамбълът на България по художествена гимнастика е започнал подготовка за новия сезон
13:30, 17.09.2024
Чете се за: 03:37 мин.