палачът григор отпадна виена
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:13, 29.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Водачът в схемата на тенис турнира от сериите "APT 500" във Виена Стефанс Циципас отпадна в осминафиналите на надпреварата след загуба от американеца Франсис Тиафо с 6-3, 3-6, 4-6.

След размяна на първите два сета Циципас дръпна с пробив и 3-0 в решаващата част, но Тиафо показа характер и спечели шест от следващите седем гейма, за да стигне до крайния успех след час и 49 минути игра.

По този начин американецът вече води с 2-1 в мачовете между двамата, като и трите срещи са през тази година - Тиафо спечели на Уимбълдън, преди Циципас да се наложи на Олимпиадата в Токио.

В първия кръг на надпреварата световният номер 3 от Гърция елиминира Григор Димитров след 6:7(6), 4:6.

За място на полуфиналите Тиафо ще спори с осмия поставен Диего Шварцман от Аржентина, който победи французина Гаел Монфис със 7-6(5), 4-6, 6-2 за два часа и половина игра.

Другите три четвъртфинални двойки са Каспер Рууд - Яник Синер, Карлос Алкарас - Матео Беретини и Феликс Оже-Алиасим - Александър Зверев.

Нападател на Гранада записа името си в историята на Ла Лига
Историкът Светлозар Елдъров: Договорът за добросъседство и сътрудничество е несъстоятелен