Отборът на Палмейрас се класира за финала на Световното клубно първенство в Абу Даби, след като в първия полуфинален двубой от надпреварата победи с 2:0 египетския Ал Ахли.
Шампионите на Южна Америка поведоха в резултата в 39-ата минута чрез Рафаел Вейга, който получи извеждащ пас зад отбраната от Дуду и от добра стрелкова позиция отбеляза за 1:0.
Четири минути след подновяването на играта голмайсторът Вейга върна жеста на Дуду и след силен индивидуален рейд седмицата на Палмейрас оформи крайното 2:0 в полза на "зелено-белите".
Десет минути преди края на срещата Ал Ахли остана с човек по-малко на терена, тъй като Айман Ашраф бе изгонен с директен червен картон.
Във втория полуфинал утре един срещу друг ще се изправят шампионът на Азия Ал Халил и първенецът на Европа Челси.
Финалът в надпреварата е в събота, 12 февруари, от 18.30 часа българско време.
Джани Инфантино настоява за червени картони при прикриване на устата във вербални конфликти
Жозе Моуриньо: Ако Престиани е отправил расистка обида, няма бъдеще в Бенфика
След ударите в Иран: Засилени мерки около летищата и обекти с американско и израелско присъствие в София
Надежда Нейнски: Необходимо е да убедим новото ръководство на Иран да се върне на масата на преговорите