Панама с историческо касиране на четвъртфиналите на Копа Америка

Хосе Кордоба и неговите съотборници матираха Боливия в последен мач от груповата фаза

панама историческо касиране четвъртфиналите копа америка
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
09:24, 02.07.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Националният отбор на Панама постигна втори пореден успех на Копа Америка в САЩ и си подпечата билета за четвъртфиналите. Съставът на Томас Кристиансен сразиха Боливия с 3:1 в мач от последния трети кръг в група C. По този начин панамците пренаписаха своята история, след като за първи път достигнаха до тази фаза на шампионата.

Хосе Фахардо, Едуардо Геро и Сесар Янис бяха точни за победителите на Inter&Co Stadium, докато боливийците бяха осрамени от Бруно Миранда. За панамския отбор цял мач изигра доскорошният футболист на Левски – Хосе Кордоба. Така панамците финишираха на второто място в крайното класиране във въпросната група с 6 точки, а боливийският дим допусна три загуби в откриващата фаза и си тръгна от шампионата без спечелена точка.

Хосе Фахардо даде старт на головете още в 22-та минута. Кристиа Мартинес подаде към своя съотборник, който матира боливийския вратар с прецизен удар.

Боливийците се нуждаеха от задължителен успех и в 69-та минута започнаха да мечтаят за него след изравнителното попадение на Бруно Миранда. Тези надежди обаче бяха попарени 10 минути по-късно, когато Ерик Дейвис центрира към Едуардо Гереро, който с глава върна предимството на панамците. В добавеното време Сесар Янис фиксира крайното 3:1.