Пари Сен Жермен и Бенфика отново завършиха 1:1

от Вяра Илиева
07:45, 12.10.2022
Чете се за: 02:45 мин.
мбапе пропусна дузпа псж вкара пет монпелие

Пари Сен Жермен и Бенфика завършиха 1:1 в двубой от 4-ия кръг в Група Н на Шампионската лига, повтаряйки резултата от Лисабон от миналата седмица.

Началните минути не предложиха някакви особени голови ситуации, но зрителите станаха свидетели на един спорен момент. В 19-ата минута изглеждаше, че Ашраф Хакими е играл с ръка в наказателното поле, но в последствие реферът спря играта заради вдигнат флаг за засада. В 34-ата минута Пабло Сарабия излезе на стрелкова позиция, но ударът му се оказа лесен Одесеос Влаходимос.

Пет минути преди края на частта обаче французите взеха своето. След нарушение в наказателното поле на Бенфика беше отсъдена дузпа, а Мбапе не прости на португалците за 1:0. Попадението му го изведе начело в класацията за най-много голове отбелязани от един играч на ПСЖ в турнира.

През втората част мачът остана равностоен и гостите стигнаха до своя звезден миг. След фал на Верати в наказателното поле Бенфика получи дузпа, а Жоао Марио не пропусна за 1:1.

В края на мача ПСЖ натисна в търсене на победен гол, до който бяха близо, но реферът отмени тяхно попадение заради засада във финалните минути.

В другия двубоя от групата изненадващо Ювентус загуби с 0:2 гостуването си на израелския Макаби (Хайфа). В класирането в група Н водачи са отново ПСЖ и Бенфика с по 8 точки, но французите имат по-добра голова разлика. Ювентус и Макаби (Хайфа) имат по 3 точки след първите си четири мача.