Румънката триумфира над австралийката Арина Родионова с 6:2, 4:6, 6:4 на турнира WTA 125 в Хонконг.
Симона Халеп постигна първа победа, откакто се завърна на корта след наказание за допинг, на турнира по тенис WTA 125 в Хонконг с награден фонд 115 хиляди долара.
Бившата номер 1 в света участва на две състезания през месец май, след като наказанието ѝ беше намалено от четири години на девет месеца от Спортния арбитражен съд (КАС) в Лозана, но тя не успя да спечели на нито един от двата турнира и се оттегли от втория заради контузия на коляното, заради която оттогава не беше играла.
Сега обаче Халеп отново е във форма и спечели срещу австралийката Арина Родионова с 6:2, 4:6, 6:4 за 2:08 часа.
Във втория кръг румънката ще играе срещу седмата в схемата Анна Блинкова от Русия.
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)