Добра новина за българските шофьори, които бяха блокирани на италианско-словенската граница. Снощи под конвой от ГКПП Нова Горица, част от тях тръгнаха към България.
Българското правителство и задграничните ни представителства в Белград, Загреб, Любляна и Милано работят в постоянна координация за безпрепятственото завръщане на нашите сънародници.
Това е първият конвой с български тирове. Очаква се към България да тръгнат и тежкотоварни камиони от граничен пункт Сежана - Фернети. Това съобщи на извънреден брифинг снощи министърът на транспорта Росен Желязков.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг