Първо равенство за Елче след серия от пет поредни загуби

първо равенство елче серия пет поредни загуби
09:22, 17.01.2023

Серията без победа на Елче в испанското футболно първенство вече е 17 мача, след като отборът завърши 1:1 като гост на Кадис 1-1 в среща от 17-ия кръг.

Елче остава единственият тим без победа в Ла Лига и е с актив от само пет точки, с десет по-малко от предпоследния Севиля. Това беше първо равенство за Елче след серия от пет поредни загуби.

Кадис се изкачи на 18-о място, на една точка от зоната на изпадащите. Тимът спечели срещу Валенсия в предишния кръг, след като беше без победа от месец октомври насам.

Домакините откриха резултата чрез Браян Окампо в 7-ата минута, а Елче изравни с гол на Есекиел Понсе в 81-ата.

Следващият шанс на Елче да прекъсне серията си без победа ще бъде в неделя у дома срещу Осасуна.

Барселона има три точки преднина на върха в класирането на Ла Лига пред Реал Мадрид. Реал Сосиедад е трети, а Атлетико Мадрид заема четвъртата позиция.