"Христос се роди, нека да Го славим!" Това каза патриарх Даниил преди богослужението за Рождество в катедралния храм "Св. Александър Невски" тази сутрин.
"Благодарим на Бога за неговата велика милост да стане човек. Нещо по-велико от това, такъв по-скъп гостенин да е посещавал човешкия род и ни е дал възможност да бъдем като него. Да познаем, да приемем това, което Господ ни донесе, да се поучим от вярата, мъдростта на Света Богородица, свети Йосиф Обручник, радостта на ангелите, вярата на пастирите, апостолите. Да се обогатяваме с любовта, която Господ ни донесе".
Патриархът призова да познаем Бога и да го приемем в сърцата си, за да наследим неговите блага за вечността.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро