От днес в общинската Втора градска болница в София ще се правят PCR тестове на всички нуждаещи се пациенти.
В лечебното заведение беше обособено първото Covid-отделение в града, като до този момент през него са преминали 46 пациенти, информира директорът доц. Стефан Узунов.
"Тепърва ние ще сключим договори с Националната здравна осигурителна каса за извършван на това изследване, но основно ще обхванем общинските лечебни заведения. Ще ни изпращат пациенти, които са съмнителни и се нуждаят PCR диагностика, за да бъде по-качествено установяването на тази диагноза", обясни д-р Узунов.
От тази седмица е възстановена работата във всички отделения на Втора градска болница в София, която приема и пациенти от провинцията.
След две седмици ще бъдат възстановени и безплатните профилактични прегледи, тъй като всички клиники вече работят с пълния си капацитет. Обособен е отделен вход за пациенти с коронавируса.
Инфекциозното отделение в Благоевград е пълно, увеличават се случаите на лаймска болест
Иван Маджаров, зам.-председател на БЛС: Бюджетът за здраве ще узакони направените разходи през годината
Протест в столичната болница ИСУЛ за по-високи заплати и промяна на заплащане в сектора
Пред БНТ говори бащата на момичето, транспортирано със „Спартан“ до Германия за трансплантация
Проф. Ива Христова: Нормално е повишението на "болестите на мръсните ръце" у нас