Хари Кейн
Снимка: Facebook: FC Bayern München
23:46, 24.11.2023
Чете се за: 01:27 мин.

С гол на Хари Кейн Байерн Мюнхен победи с 1:0 Кьолн като гост в първи мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Английският национал се разписа в 20-ата минута, довкарвайки топката след удар на съотборника си Ерик Максим Чупо-Мотинг, като така регистрира 18-ия си гол в Бундеслигата от началото на сезона.

Баварците можеха да запишат и много по-изразителна победа, но направиха куп невероятни пропуски пред вратата на "козлите". Роля за това имаше и вратарят на домакините Марвин Швабе, а десетина минути преди края и гредата помогна на Кьолн след удар на Кингсли Коман.

С победата Байерн се завърна на върха в класирането поне за няколко часа. Футболистите на старши треньора Томас Тухел имат 32 точки, с една повече от втория Байер Леверкузен, който днес гостува на Вердер Бремен.

Кьолн е на последното 18-о място с едва 6 точки.