Пестелив Юнайтед спечели и реванша с ЛАСК, за да си проправи път към 1/4-финалите на Лига Европа

00:15, 06.08.2020
Чете се за: 01:10 мин.
пестелив юнайтед спечели реванша ласк проправи път финалите лига европа

"Червените дяволи" спечелиха трудно на своя Олд Трафорд срещу състава на ЛАСК Линц, след попадения на Джеси Лингард и Антони Марсиал.

Голът за австрийците бе дело на Филип Вийзингер

Предвид резултата от първата среща, Оле Гунар Солскяер заложи на по експериментален състав, давайки почивка на почти всички титуляри.

Гостите имаха първата добра възможност в двубоя като в 10-та минута Андрес Андраде стреля с глава, но топката се отби от напречната греда.

Секунди по-късно изстрел на Филип Вийзингер премина на сантиметри от вратата на "червените дяволи".

В 30-та минута отново домакините бяха застрашени. Рагуж стреля от дистанция, но Серхио Ромеро се справи.

Червените дяволи стигнаха до първата си възможност чак след почивката.

Пет минути след подновяването, Одион Игало получи топката в добра позиция, но изстрелът му бе прекалено слаб.

Гостите най накрая стигнаха до попадение в 55-та минута.

Топката стигна до Филип Вийзингер , който със страхотен изстрел в горния десен ъгъл даде преднина на австрийците.

Домакините реагираха светкавично и в 57-та минута възстановиха паритета.

Хуан Мата комбинира с Джеси Лингард, чиито изстрел след рикошет влетя във вратата на ЛАСК Линц

Гостите отново имаха шанс да излязат напред в 70-та минута, но удар на Доминик Райтер бе отразен от Серхио Ромеро.

В 84-та минута Скот Мактоминей опита да промени равния резултат, но и неговият изстрел не се овенча с успех.

Четири минути по-късно домакините все пак реализираха втори гол, чрез влезлия само 120 секунди по-рано Антони Марсиал.

Французинът получи топката на границата на наказателното поле от Хуан Мата и не сбърка за 2:1

В края, стражът на Юнайтед - Серхио Ромеро отново се наложи да прави спасяване, за да запази победата за своя тим.

Двубоят бе без никакво значение за крайния изход от сблъсъка след като футболистите на Оле Гунар Солскяер си бяха осигурили продължаването в следващата фаза след гръмкото 0:5 в Австрия през февруари.

На 1/4 финалите Юнайтед ще се изправи срещу коравия състав на Копенхаген, който по-рано преодоля новия шампион на Турция - Истанбул Башакшехир.