Плувецът е доволен от първото си състезание за годината.
Петър Мицин покри норматив за световното първенство по плуване в Сингапур на 200 м бътерфлай на Държавното отборно първенство в Пловдив. Шампионатът в новооткрития басейн „Младост“ продължава до неделя.
Световният рекордьор на 400 м свободен стил за юноши, който се състезава за клуб „Вихрен“, финишира за 1:56.29 мин., като остави след себе си Павел Батинов от „Олимп“.
„Това е първо състезание за годината. Направих това, което си бях поставил за цел. Даже си подобрих личното време. Покрив и норматива и съм доволен с постигнатото досега“, каза Мицин пред БНТ.
Гледайте финалите на Световната купа по модерен петобой в Будапеща пряко по БНТ 3
Тиери Нювил запази лидерството си на Рали Акрополис, Ожие остава в битката за победата
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра